Wiele osób uważa, że budowa domu wymaga ogromnej ilości środków finansowych. Zwykle wydaje nam się, że zakup mieszkania jest tańszą opcją. W dzisiejszych czasach mamy jednak dostęp do gotowych projektów domów za 150 tys. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy posiadają własną działkę budowlaną. Warto bliżej przyjrzeć się temu rozwiązaniu.

Prosta i energooszczędna konstrukcja

Dom za 150 tys to przede wszystkim proste formy, które są relatywnie proste w budowie. Zazwyczaj można spotkać się z budynkami w kształcie zwartej bryły. Wynika to z faktu, że takie domy są o wiele tańsze w wykonaniu, niż fantazyjne konstrukcje. Duże znaczenie ma również dach. W przypadku niewielkiego metrażu łatwiej jest również ograniczyć straty ciepła.

Za wyżej wspomnianą kwotę nie można wybudować luksusowej posiadłości, jednak zdecydowana większość osób wcale jej nie potrzebuje. Bez trudu stworzymy dom o powierzchni około 50-60 m2 – wszystko zależy od wybranego projektu. Świetnie sprawdzi się on w przypadku osób młodych, czy też nie posiadających dużej liczby dzieci. Jest to również dobra propozycja dla seniorów, którzy chcą ograniczyć wysokość rachunków. Pamiętajmy, że im większa przestrzeń, tym wyższy koszt utrzymania budynku.

Szeroki wybór projektów

Projekty domów za 150 tys są tak różnorodne, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Warto wspomnieć, że zwykle istnieje możliwość wprowadzenie własnych zmian. Sprawia to, że budynek będzie doskonale dopasowany do naszych indywidualnych wymagań. Wprowadzenie tzw. zmian nieistotnych jest zazwyczaj darmowe.

W przypadku poważnych zmian (np. przesunięcie ścian nośnych) musimy ponieść określone koszty. Trzeba jednak wiedzieć, że pomimo tego gotowy projekt będzie kosztować nas o wiele mniej, że zaprojektowanie od podstaw domu za 150 tys.


Comments are closed.

Post Navigation